Nastavljaju se problemi sa Real Madridom: Los Blancosima samo bod protiv Villareala

03. 01. 2019 u 23:19

Koliko je ova sezona veoma loša za Real Madrid, govori i večerašnja utakmica protiv Villareala u kojoj Kraljevi nisu uspjeli odnijeti sva tri boda kući na Santiago Bernabeu.

U okviru 17. kola La Lige sastali su se Villareal i Real Madrid, a utakmica je završena sa četiri pogotka u mreži, dva na obe strane.

Najprije je Santi Cazorla donio ranu prednost Villarealu u četvrtoj minuti sa 1-0, da bi već tri minute kasnije Karim Benzema poravnao rezultat, pa je na semaforu već u sedmoj minuti bilo 1-1.

Raphael Varane je vratio nadu navijačima svog tima, te u 20. minuti pogodio za preokret 1-2.

Kraljevi su se nadali novoj pobjedi i bili su jako blizu da upišu sva tri boda na teškom gostovanju sve do 82. minute, kada je isti strijelac za Villareal iz četvrte minute, Santi Cazorla, ponovo pogodio mrežu Thibauta Courtoisa za konačnih 2-2.

Real Madrid ostaje na četvrtoj poziciji sa 30 bodova, sedam manje od prvoplasirane Barcelone, dok se Villareal ovim remijem izjednačio po broju bodova sa Athletic Bilbaom na začelju tabele na 17. poziciji.