Massimiliano Allegri otkrio zbog čega je Juventus izgubio od SPAL-a

14. 04. 2019 u 0:19

Massimiliano Allegri misli da je Juventus “platio za svoje neiskustvo” pošto je njegova mlada ekipa propustila priliku da osigura titulu Serije A nakon što je SPAL u drugom poluvremenu pobijedio sa 2-1.

Remi bi bio dovoljan za Juventus da obezbijedi osmu uzastopnu titulu Scudeta, i bili su na putu kada je Moise Keana doveo goste u vođstvo u 29. minuti.

Ali SPAL je uputio dva udarca u drugom poluvremenu protiv Juvea – koji je razmišljao o utakmici protiv Ajaxa u Ligi šampiona – kada je Kevin Bonifazi pogodio za izjednačenje prije nego što je Sergio Floccari osigurao tri boda za domaćina.

“Htijeli smo da bude gotovo danas,” rekao je Allegri.

“Nastup momaka je bio dobar i mladi igrači su se borili sa takvim autoritetom.”

“Kod drugog gola smo malo pogriješili, ali imali smo sjajno prvo poluvrijeme i dobru reakciju.”

“Svi su dobro radili, samo nam je žao zbog poraza, ali smo platili za neiskustvo.”

Allegri je napravio devet promjena u odnosu na ekipu koja je odigrala 1-1 protiv Ajaxa u srijedu, sa Grigorisom Kastanosom i Paulo Gozzijem koji su odigrali svoje debije u početnom sastavu. Juve je domaćim Ajaxu u revanšu u utorak.