Liga šampiona: Moćni Liverpool, Barca ubijedljiva protiv Lyona

13. 03. 2019 u 23:06

U posljednjim revanš utakmicama osmine finala Lige šampiona, sastali su se Bayern i Liverpool, te Barcelona i Lyon.

Obe prve utakmice su završene 0-0, te je u revanšima bilo sve otvoreno.

Uz favorita Barcelonu, menadžer Jurgen Klopp je bio jako optimističan pred revanš sa aktuelnim liderom Bundeslige.

Sve je počeo sjajno za Redse, Sadio Mane je pogodio u 26. minuti na asistenciju Virgila van Dijka, ali prednost Liverpoola je trajalo svega 10tak minuta jer je Mathip postigao autogol i donio nadu njemačkim gigantima.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1-1, i bilo je neizvjesno sve do 69. minute, kada je mrežu pogodio asistent prvog gola Virgin van Dijk, te zadao izuzetno težak zadatak ekipi sa Allianz Arene da se vrati u utakmicu.

Liverpool je odigrao odličnu utakmicu, a potvrdu za plasman u četvrtfinale je donio Sadio Mane, uz nevjerovatnu asistenciju Mohameda Salaha.

U drugom revanšu, Barca je bila izraziti favorit nakon što je prva utakmica završena bez golova.

Ali u drugom meču, ekipa Ernesta Valverdea je zabila čak 5 golova, a vidjeli smo i jedan gol Lyona.

Leo Messi
Leo Messi je zabio dva gola u plasmanu Barce u četvrtfinale

Već na poluvremenu je bilo 2-0, a za taj rezultat su se potrudili Messi iz penala u 18., te Philippe Coutinho u 31. minuti. Već tada je bilo jasno da će se Barca plasirati u dalji tok takmičenja.

Međutim, neizvjesnost u meču donosi Toursat u 58. minuti, te zabija za 2-1.

Sve nade za Olympic Lyon ruši još jednom Leo Messi u 78. minuti, a samo tri minute kasnije, Gerard Pique postiže još jedan pogodak.

Za konačnih 5-1 potrudio se Ousmane Dembele.