Liga šampiona: Drama na Parku Prinčeva, Manchester United u nadoknadi do četvrtfinala!

06. 03. 2019 u 23:14

Nakon prve utakmice osmine finala Lige šampiona, koja je završena pobjedom PSG-a u Engleskoj sa 2-0, za Manchester United je gotovo bila nemoguća situacija da dođu do plasmana u četvrtfinale.

Međutim, Romelu Lukaku je otvorio utakmicu golom u drugoj minuti i vratio nadu navijačima svog kluba.

Ipak, samo deset minuta kasnije, Bernat vraća stvari na početak i donosi izjednačenje 1-1.

Ekipa Ole Gunnara Solskjaera se nije predavala, pa je u 30. minuti imala još jednu prednost, opet je pogodio Belgijanac, ovog puta za 2-1.

Rashford
Rashford je pogodio iz penala i plasirao svoju ekipu u četvrtfinale Lige šampiona

Ovaj rezultat je bio aktivan sve do posljednjeg napada nadoknade, kada je igrač PSG-a igrao rukom u šesnaestercu. Uz pomoć VAR tehnologije, potvrđena je nedozvoljena igra, te je dosuđen penal u korist Crvenih Đavola.

Odluku na sebe je preuzeo Marchus Rashford koji je bio precizan sa 11 metara te donio veliko slavlje svom klubu.

Ovo je sigurno veliki korak za Ole Gunnara Solskjaera da ostane i dalje na klupi Manchestera.