Liga šampiona: Atletico Madrid napravio ogroman korak ka četvrtfinalu, Manchester City sa crvenim kartonom preokrenuo meč

20. 02. 2019 u 22:59

Atletico Madrid je u drugom poluvremenu slomio Juventus, postigavši dva kasna gola za veliku prednost uoči revanša u Italiji.

Prvo poluvrijeme je odigrano bez pogodaka, a tako je bilo i drugom poluvremenu sve do 78. minute kada je mrežu gostiju pogodio Gimenez.

Činilo se da će utakmica biti završena samo sa jednim golom, međutim samo pet minuta kasnije, tačku na utakmicu stavlja defanzivac Diego Godin i dovodi Atlete u veliku prednost od 2-0.

Ekipa Diega Simeonea sada ima ogromnu prednost pred meč u Torinu.

U drugoj utakmici večerašnje Lige šampiona, između Schalkea i Manchester Cityja, desila se prava drama uz pet golova i veliki broj šansi pred golom.

Vidjeli smo čak 3 gola u prvom, te dva gola u drugom poluvremenu sjajne utakmice.

Najprije, očekivano, Sergio Aguero je doveo goste u rano vođstvo u 18. minuti, da bi dvostruki strijelac Bentaleb postigao golove iz penala, jedan u 38. a drugi u 45. minuti za preokret u prvom poluvremenu Schalkea.

Igrači Pepa Guardiole su na odmor otišli zbunjeni situacijom iz prvog dijela, ali su na kraju uspjeli doći do važne pobjede u gostima.

Atletico slavio protiv Juvea

Da situacija bude gora, Otamendi već u 68. minuti dobija drugi žuti, odnosno crveni karton i tako dodatno otežava situaciju svoje ekipe.

Međutim, Sergio Aguero je napustio teren u 78. minuti a zamjenio ga je Leyor Sane, koji je upravo sedam minuta kasnije postigao gol za 2-2 i unio veliku nervozu kod igrača Schalkea.

U posljednjoj minuti regularnog toka meča, tačku na utakmicu stavlja Raheem Sterling i postiže gol za nevjerovatnih 3-2.