Liga šampiona: Ajax izbacio Real Madrid, Tottenham prošao dalje

05. 03. 2019 u 23:14

U revanšima utakmicama Lige šampiona, Ajax je napravio senzaciju na gostujućem stadionu i izbacio aktuelne šampione Real Madrid, a Tottenham je minimalnom pobjedom obezbijedio plasman u četvrtfinale preko Dortmunda.

Kraljevi su u ovaj meč ušli pobjedom u gostima iz prve utakmice sa 2-1 i bili su apsolutni favoriti za plasman u četvrtfinale i nastavku puta ka novoj tituli.

Prvi gol za Ajax postiže Ziyech već u 7. minuti.

Međutim, već u 18. minuti holandski klub je poništio prednost Reala iz prve utakmice kada drugi gol postiže Neres.

Problemi za Los Blancose se nastavlaju u drugom poluvremenu kada Tadić postiže treći gol za goste u 62. minuti.

Ipak, Asensio u 70. minuti donosi nadu Real Madridu u pokušaju da postignu još jedan gol koji bi ih doveo do četvrtfinala.

Ali, samo dvije minute kasnije, Luke Shone stavlja tačku na utakmicu i donosi uvjerljivu pobjedu Ajaxa nad Real Madridom i plasman u četvrtfinale.

Do kraja utakmice, Nacho je zaradio dva žuta, odnosno crveni karton.

Harry Kane
Harry Kane potvrdio pobjedu Tottenhama protiv Dortmunda

U drugoj utakmici ove večeri, Tottenham je samo potvrdio pobjedu iz prve utakmice koja je završena rezultatom 3-0, a jedini gol na utakmici je postigao Harry Kane u 49. minuti.