ČUDO NA ANFIELDU: Nemoćna Barcelona ispala iz Lige šampiona, Liverpool u finalu!

07. 05. 2019 u 22:54

Ekipa Jurgena Kloppa je napravila čudo večeras i sa 4-0 u drugoj utakmici izbacila Barcelonu iz Lige šampiona u polufinalu.

Blaugrana je imala prednost od 3-0 iz prve utakmice nakon čega se smatralo da je Barca osigurala plasman u finale Lige šampiona.

Međutim, Redsi su već u 7. minuti preko Origija zakomplikovali situaciju za navijače Barcelone.

Na poluvrijeme se otišlo se otišlo sa minimalnom prednošću Liverpoola, ali već nakon 56 minuta igre na semaforu Anfielda je pisalo 3-0, jer je Wijanaldum u samo dva minuta anulirao prednost Barcelone iz prve utakmice.

Drama na Anfieldu se nastavila, a uskoro smo vidjeli i četvrti gol nevjerovatih Redsa, a ponovo je zabio Origi.

Spektakularna utakmica je završena konačnom pobjedom Liverpoola od 4-3, a ekipa Jurgena Kloopa će u finalu čekati boljeg iz duela Ajaxa i Tottenhama, gdje Holanđani iz prve utakmice imaju prednost od 1-0.